Sala1

Święto Szkoły i otwarcie sali gimnastycznej

30 listopada 2012r. w Zespole Szkól Nr 4 im. Marynarki Wojennej RP odbyła się niezwykła uroczystość. 18. rocznicę nadania jej zaszczytnego imienia oraz 77-lecie istnienia szkoły połączono z otwarciem nowej sali gimnastycznej.

Obiekt, który był marzeniem wielu pokoleń uczniów „czwórki” stał się rzeczywistością. Imponująca hala wraz z zapleczem powstała dzięki staraniom p. dyrektor Małgorzaty Posmyk. Ogromną pomoc i wsparcie wykazali włodarze miasta – pan burmistrz Ryszard Madziar oraz wiceburmistrz Grzegorz Mickiewicz. Zauważyć też należy, że w realizację tego projektu zaangażowani byli m. in. były burmistrz miasta Wołomin pan Jerzy Mikulski oraz radni poprzedniej kadencji.  Od dziś społeczność ZS4 oraz mieszkańcy miasta będą korzystać z tej pięknej sali z radością. Z pewnością poprawi ona warunki pracy w placówce i pomoże rozwijać jednostkom bądź grupom pasje i zamierzone cele.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie, którą sprawował i homilię wygłosił ks. Łukasz Szkarłat. We mszy udział wzięli m.in. dyrekcja szkoły, burmistrz miasta Wołomin Ryszard Madziar, starosta powiatu wołomińskiego Piotr Uściński, patron szkoły – kmdr Wojciech Sowa i towarzyszący mu oficerowie, radni oraz nauczyciele, uczniowie i rodzice. Po mszy św. wraz z pocztem sztandarowym udaliśmy się do szkoły, gdzie odbywały się dalsze uroczystości.

Część oficjalną rozpoczęła p. dyrektor, która w swym przemówieniu wyraziła wdzięczność i podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by sala mogła powstać. Wśród znamienitych gości, pragnących świętować dzisiejszą okazję byli m. in. poseł na Sejm RP Jacek Sasin, komandor Wojciech Sowa, burmistrz miasta Wołomin, Kobyłka, starosta powiatu wołomińskiego, księża, radni, dyrektorzy szkół i przedszkoli gminy Wołomin, przedstawiciele firmy Dorbud, która wybudowała salę i wielu innych. Wszyscy goście w przemówieniach zwracali uwagę na fakt, iż długo wyczekiwana hala sportowa jest obiektem wspaniałym i gratulowali p. dyrektor zwieńczenia tego przedsięwzięcia.

W dalszej części nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi oraz poświęcenie obiektu przez ks. proboszcza Zygmunta Podstawkę i rezydenta księdza prałata Józefa Kamińskiego. Następnie odbyło się przedstawienie artystyczne, do którego scenariusz napisała p. Anna Kanabrocka nauczycielka jęz. polskiego, którą wspierała pani Beata Mrozowska. Nad oprawą muzyczną oraz całością przedstawienia czuwała pani od muzyki – Anna Zakrzewska. Uczniowie naszej szkoły, w korowodzie pucharowym, zaprezentowali osiągnięcia szkoły w ciągu ostatnich lat (dyplomy i puchary w konkursach powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich) w różnych dziedzinach nauki i sukcesy w sporcie. A było tego bardzo dużo! Ogromny wkład w przygotowanie rewii sportowej włożyli nauczyciele wf, a szczególnie p. Marzena Kwiecińska. Mogliśmy na parkiecie podziwiać mistrza Ekstraklasy ZNTS w Tańcu Sportowym – Stasia Kazimierczaka oraz utalentowane gimnastyczki ze szkoły podstawowej, a także piłkarzy, karateków, pokaz akrobatyki i chearliderki. Nad dekoracją szkoły czuwała p. Lidia Szlachta, która była pomysłodawczynią oraz wykonawczynią większości ozdób sali gimnastycznej, jak też upominków dla zaproszonych gości. Dekoracją szkoły zajęły się panie Anna Krzyżanowska, Renata Rudzińska, Bożena Kowalewska oraz znaczna część nauczycieli „czwórki”.

Przedostatnią część uroczystości stanowiło ślubowanie klas pierwszych. W poczet uczniów szkoły zostali oni przyjęci po pasowaniu dokonanym przez panią dyrektor, burmistrza i komandora Wojciecha Sowę. Nad całością i dyscypliną uczniów czuwały wychowawczynie klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum.

Końcowy etap obchodów Święta Szkoły wypełnił koncert orkiestry wojskowej z Siedlec. Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać kunszt artystyczny muzyków i po każdym utworze hojnie nagradzała ich brawami .Utwory, które zaprezentowano nam to:
Sygnał (intrada),

  • Marsz Nowotczaków,
  • Żołnierska Nuta (Wiązanka),
  • Wiązanka Pieśni Żołnierskich z lat 1917 – 1939,
  • Czeremszyna,
  • Intrada,
  • Melodie Polskie,
  • Diexieland,
  • Abba,
  • Espana Cani,
  • Wiązanka Niemena,
  • Prawy do Lewego.

Nie zabrakło oczywiście bisów – publiczność nie chciała wypuścić wykonawców do domu.

30 listopada 2012 okazał się dniem niezwykłym, dostarczył każdemu mnóstwo wrażeń i dał nadzieję na to, że wreszcie „czwórka” może być szkołą z prawdziwego zdarzenia.

Maria Szulim

Zobacz zdjęcia z uroczystości