2019 Wycieczka Puławy 01

Zwiedzamy Puławy

W październiku 2019 klasy 4a i 4i były na wycieczce autokarowej w Puławach i Kazimierzu nad Wisłą.

Dzieci zwiedzały barokowy Pałac Czartoryskich w Puławach, z II poł. XVII w. oraz przepiękne miasto Kazimierz Dolny. Po mieście oprowadziła nas pani przewodnik i w ciekawy sposób opowiedziała o tym miejscu. Dzieci zwiedziły basztę z przełomu XIII i XIVw. wybudowaną przez króla Kazimierza Wielkiego.

Pomodliły się w kościele farny pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Barłomieja, gdzie podziwiały stare organy.

Spacerowały po Rynku,gdzie znajduje się słynna XIX wieczna studnia. Oglądały przepiękne fasady zabytkowych kamienic pod św. Krzysztofem i św. Mikołajem. Podziwiały wąwozy lessowe, po których konno jeździła królowa Jadwiga. Zwiedzały Zamek i Basztę zbudowaną z polecenia króla Kazimierza Wielkiego, które służyły za bastion obronny przeciwko Tatarom.

Po tak wyczerpującej wycieczce dzieci z wielkim apetytem zjadły posiłek w pobliskiej restauracji. Na koniec uczniowie zakupili pamiątki z Kazimierza, słynne koguty z ciasta drożdżowego. Po ciekawie spędzonym dniu,zrelaksowani i szczęśliwi wróciliśmy do domu.

Agata Morawska