Ze sztuką za pan brat

W dniu 7 grudnia 2021 roku uczniowie klas 7i, 8a i 8b Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marynarki wzięli udział w ciekawej wycieczce edukacyjnej do stolicy. Opiekę nad młodzieżą sprawowali wychowawcy i nauczyciele specjaliści. Wyprawa to nieco spóźniony prezent mikołajkowy.

Pierwszym punktem wyprawy był spacer po warszawskim Starym Mieście. Świąteczne dekoracje oraz mroźna i śnieżna aura sprawiły, że poczuliśmy się już jak w Boże Narodzenie.

Następnie kilka godzin spędziliśmy w warszawskim Muzeum Narodowym. Tam mieliśmy okazję wysłuchać dwóch ciekawych prelekcji dotyczących: kultury starożytnego Egiptu i mitologii greckiej oraz rzymskiej. Następnie uczniowie obejrzeli stałą ekspozycję muzeum, np. wystawę rzeźb średniowiecznych, biżuterii i obrazów. Niestety, wystawa dziewiętnastowiecznego malarstwa polskiego była nieczynna. Żeby zobaczyć w oryginale dzieła Jana Matejki musimy przyjechać tu jeszcze raz, zwłaszcza, że Muzeum Narodowe w swoim programie jeszcze wiele ciekawych lekcji.

Mariola Sobolewska