SON 4

XVI Powiatowa Spartakiada Osób Niepełnosprawnych w Wołominie

Jak co roku w maju pan Arek Rychta, prezes i opiekun „ARKI” ogłosił  po raz XVI Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych w Wołominie.

Uczniowie z naszej szkoły od początku biorą udział w tym przedsięwzięciu. Podczas tegorocznej uroczystości nasi koledzy Sebastian M. i Kuba K. uroczyście wprowadzili flagę spartakiady. Następnie wraz z panem Arkiem Rychtą zainicjowali pochód zawodników.

Zachwycaliśmy się występami grupy tancerzy trenujących w OSiR „HURAGAN”, wśród których był Staś K. z kl. IIi oraz Alicja i Laura K. z klasy Ik naszego gimnazjum.

Po występach grupy tanecznej kibicowaliśmy zawodnikom reprezentującym naszą szkołę, a mianowicie Julii Z. z klasy Ii szkoły podstawowej i uczniom gimnazjum, Kubie  K. i Kubie K. z klasy Ii, Patrykowi P. z klasy IIi oraz Sebastianowi M. z klasy  IIIj.

Zawodnikom asystowali rodzice, koledzy z klasy, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz wolontariusze. Wolontariuszkami kolejny raz były uczennice klasy IIi naszego gimnazjum Kamila, Karolina i Wiktoria, które z radosnym uśmiechem wspierały  niepełnosprawnych kolegów, a nawet obsługiwały przybyłych gości.

Tego dnia wołomiński stadion rozbrzmiewał gwarem i radością zawodników, którzy pod serdecznym spojrzeniem pana Arka Rychty i swoich bliskich nie lękali się podejmować poważnych wyzwań sportowych i artystycznych.

W oczekiwaniu na wręczenie zasłużonych medali zawodnicy i zaproszeni goście  prowadzili miłe pogawędki przy stole zastawionym pyszną grochówką, kiełbaskami z rożna oraz wspaniałymi lodami, a do tańca zachęcała nas pani Izabella Wilczak i przygotowana przez nią oprawa muzyczna.

Dziękujemy panu Arkowi, wszystkim wolontariuszom i zawodnikom za dostarczenie nam emocjonujących przeżyć. Już dziś oczekujemy na kolejną XVII spartakiadę.

Anna Kanabrocka
Izabella Mata