DSC 0619

Wyczekana sala gimnastyczna

Dnia 26 października 2012 roku odbyło się spotkanie, podczas którego zakończono odbiór sali gimnastycznej.

Podczas spotkania obecni byli: zastępca Burmistrza Grzegorz Mickiewicz, naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego Mariola Klimek oraz Anna Sobolewska (gmina Wołomin – Inwestor), przedstawiciele firmy DORBUD SA z Kielc (wykonawca) oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 4 im. Marynarki Wojennej RP – Małgorzata Posmyk.

Sala gimnastyczna połączona została ze szkołą parterowym łącznikiem. Na parterze budynku korekcyjno – rehabilitacyjnego mieszczą się, m.in. dwa zespoły szatniowo – umywalniowe (oddzielne dla dziewcząt i chłopców), pokój administracyjny z funkcją pokoju pierwszej pomocy, magazyn sprzętu sportowego (dostępny bezpośrednio z sali gimnastycznej), węzeł sanitarny, pomieszczenie porządkowe oraz pokój nauczycieli wf z łazienką. Na I piętro wejść można schodami lub za pomocą windy. Znajdują się tam: sala korektywy z magazynem podręcznym, sala terapii sensorycznej, sala terapii polisensorycznej, sala do muzykoterapii oraz ogólnodostępny węzeł sanitarny, przebieralnia
z łazienką i korytarz komunikacyjny.

Hala sportowa zaprojektowana jest tak, aby można było trenować: siatkówkę, koszykówkę, tenis
i inne dyscypliny, za wyjątkiem piłki ręcznej i piłki nożnej (mistrzowskiej). Dwie kurtyny umożliwiają prowadzenie zajęć jednocześnie w 3 grupach.

Jesteśmy szczęśliwi, iż po 77 latach od powstania szkoły, udało się właśnie nam doczekać tej wspaniałej chwili.

Jeszcze parę „kosmetycznych” zabiegów i wkrótce uczniowie naszej szkoły i przyszłe pokolenia będą mogły korzystać z nowego obiektu sportowego.

Osiem zdjęć z oddania sali gimnastycznej, dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Wołomin, możemy obejrzeć w naszej galerii zdjęć.

Pisali o nas