Wybory do Samorządu Uczniowskiego kl.4-8

Dnia 26 października (wtorek) odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego klas 4-8 SP.

Głosowanie odbędzie się na holu głównym na I piętrze podczas przerw do godz. 13.00.

W głosowaniu biorą udział wszyscy uczniowie klas 4-8.

Karteczki do głosowania będą rozdane przez nauczycieli uczących.
Zadaniem ucznia będzie zaznaczenie krzyżykiem jednej osoby, na którą oddaję głos.
Bardzo prosimy o zapoznanie się z kandydaturami.

Opiekunowie SU: Edyta Kaczyńska, Bożena Kowalewska

KANDYDATKI NA PRZEWODNICZĄCĄ
SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO KLAS 4-8 SP

KANDYDATKA NR 1 – JULIA PARYPIŃSKA

Nazywam się Julia Parypińska, jestem z siódmej klasy. Mam dwanaście lat.

W przyszłości chciałbym zostać prawnikiem, ale w wolnym czasie lubię tańczyć.

Uważam że uda mi się zostać przewodniczącą szkoły, ponieważ jestem osobą przedsiębiorczą i mam duże ambicje. Lubię pracować w grupie i jestem osobą towarzyską. Jestem optymistycznie nastawionym do życia człowiekiem, działającym dynamicznie i dążącą do swoich określonych celów. Mam praktyczne podejście do życia i umiem organizować sobie czas. Jestem osobą odpowiedzialną i godną zaufania, dlatego w moich rękach szkoła będzie bezpieczna.

Chciałabym abyście to właśnie mnie wybrali, ponieważ na tym stanowisku będę czuła się jak ryba w wodzie.

PREZENTACJA – Julia Parypińska

KANDYDATKA NR 2 – JULIA SZEWCZAK

Mam na imię Julia Szewczak, mam 13 lat i chodzę do klasy VIIb.

Interesuje się rysunkiem cyfrowym, którym chcę zająć się w przyszłości. Startuje do samorządu, ponieważ chciałabym mieć wpływ na dobry rozwój naszej szkoły. Mam wiele ciekawych pomysłów, które z chęcią Ci przedstawię.

Oto one:

• brak zadawanie na weekend, i na dłużej przerwy, takie jak np. ferie,
  • noc filmowa w szkole,
  • międzyklasowe zawody sportowe (klasy 4-8),
  • radiowęzeł (puszczanie piosenek na przerwach itp.),
  • nie pytanie w dniu Twoich urodzin,
  • atrakcje na dzień dziecka,
  • pozalekcyjne kółka dotyczące zainteresowań (np. śpiew, rysunek, sport),
  • konkursy manualne (klasy 1-4),
  • więcej wycieczek (nawet takich po Wołominie, wbrew wszystkiemu są bardzo ciekawe),
  • skrzyneczka, do której będziesz mógł/mogła składać swoje propozycje i pomysły jak i, zażalenia.

To wszystko co chciałam Ci pokazać, jeśli na mnie zagłosujesz, to postaram się zrealizować te pomysły, które cieszą się największym zainteresowaniem.

Liczę też na Twój pomysł, co dwie głowy to nie jedna!

PREZENTACJA – Julia Szewczak

KANDYDATKA NR 3 – ZOFIA ORZECH

Nazywam się Zofia Orzech. Jestem uczennicą klasy 8i Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marynarki Wojennej RP w Wołominie. Mam troje rodzeństwa: siostrę i dwóch braci.

Jestem bardzo ambitną i zaangażowaną nastolatką. Interesuję się sztuką, zwłaszcza muzyką i teatrem. Mogę się nazwać początkującą aktorką, ponieważ od zeszłego roku współpracuję z amatorskim teatrem „Zarazem”. Nasz spektakl „Jubileusz” graliśmy podczas festiwalu teatralnego w Stalowej Woli i wciąż można go obejrzeć w Domu Kultury w Wołominie. Jestem też feministką, która nie boi się bronić własnych racji.

Nasza szkoła jest dla mnie bardzo ważna. Uczęszczam do niej dziewiąty rok, włączając zerówkę. Sprawy moich rówieśników bardzo mnie interesują, dlatego zdecydowałam się kandydować do samorządu szkolnego. Możecie mnie obdarzyć zaufaniem, na pewno Was nie zawiodę i udowodnię, że nadaję się na gospodarza szkoły. Obiecuję zasięgać Waszej opinii w podejmowaniu ważnych decyzji.

Mój program wyborczy:

1. Inicjatywa zorganizowania szkolnych zwodów sportowych, np. międzyklasowy mecz siatkówki, piłki nożnej.
  2. Organizowanie szkolnego „Talent Show”.
  3. Losowanie numerków zwolnionych z odpowiedzi.
  4. Dyskoteki szkolne.
  5. Bal karnawałowy dla uczniów młodszych klas.
  6. Współpraca ze szkolnym kołem wolontariatu, np. pomoc w świetlicy szkolnej, zbieranie karmy dla schroniska dla zwierząt.

PREZENTACJA – Zosia Orzech

KANDYDATKA NR 4 – ŁUCJA MAŃKOWSKA

Jestem Łucja Mańkowska i mam 14 lat. Interesuje się sztuka oraz niektórymi działami historii. Moje oceny są dobre, co roku mam czerwony pasek i bardzo dobre zachowanie.

Po klasie 8 planuje iść do szkoły plastycznej by rozwijać swoją pasje. Jestem osobą otwartą i dość energiczną. Rozumiem problemy nastolatków, staram się zawsze pomóc komuś oraz wesprzeć emocjonalnie.

Chciałabym zostać przewodniczącą by umilić trochę czas spędzony w szkole, w końcu spędzamy w niej większość naszego czasu.

PREZENTACJA – Łucja Mańkowska