Wystawa 7

Spotkanie ze sztuką?

W ramach lekcji o świadomym odbiorze różnych tekstów kultury klasa II L wybrała się do Galerii przy Fabryczce w Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie na wystawę Honeco design, autorstwa Honoraty Stafiej – Szczęsnej.

Po przekroczeniu progu galerii uczniowie nie kryli zdziwienia tym, co zobaczyli w sali wystawowej. Spodziewali się raczej obrazów lub rzeźb bardziej tradycyjnych… Po chwili konsternacji dowiedzieli się jednak, że są na wystawie niezwykłej, bo gromadzącej dzieła wpisujące się w nurt sztuki nowoczesnej – trash art. Chętnie wzięli udział w zabawie edukacyjnej przygotowanej przez artystkę. Oglądając i żywo komentując kolejne eksponaty wypełnili kartę dla ciekawskich oraz dla ekspertów, dzięki czemu poznali historię zgromadzonych przedmiotów i stworzonych z nich instalacji.

Agnieszka Rygało
foto: Łukasz Rygało