Aktualności ZS4

SKO w naszej szkole

Szkolne Kasy Oszczędzania to największy i najstarszy w Polce program edukacji finansowej.

W naszej szkole swą działalność SKO prowadzi od 2010 roku pod patronatem Banku PKO BP w Wołominie. Pierwszym krokiem współpracy z bankiem była prezentacja celów i zasad organizacji SKO przez przedstawicieli banku. Prezentacje w każdym roku szkolnym  dla uczniów klas pierwszych  naszej szkoły są prowadzone przez opiekuna. Opiekun SKO został przeszkolony pod kątem prawidłowego zarządzania uczniowskimi pieniędzmi.

sko2

Pomysł powstania SKO w naszej szkole narodził się z myślą zaszczepienia wśród uczniów idei gospodarowania posiadanymi kieszonkowymi, oszczędnościami, itp. Chcemy pokazać uczniom, że nawet najmniejszy systematycznie odkładany pieniądz w bliższej czy dalszej przyszłości przyniesie zysk w postaci:

• zgromadzonej kwoty na zakup wymarzonej rzeczy,
  • kieszonkowego na wycieczkę czy wakacje,
  • nagrody za systematyczne oszczędzanie w SKO.

Dzięki udziale w programie uczniowie:

• nauczą się zarządzania finansami osobistym,
  • wyrobią w sobie nawyk świadomego oszczędzania,
  • zdobędą wiedzę na temat oszczędzania i roli pieniądza we współczesnym świecie,
  • nabędą praktyczne umiejętności z zakresu korzystania z usług bankowych.

NOWE SKO – informacje

Program przeznaczony jest dla uczniów od 6. do 13. roku życia.
PKO BANK POLSKI wprowadza pakiet bezpłatnie prowadzonych elektronicznych kont dla uczniów.
W nowej ofercie, każde dziecko oszczędzające w SKO otrzyma legitymację ze swoim indywidualnym numerem konta SKO, na które można będzie wpłacać u opiekuna SKO.

indeks
W serwisie sko.pkobp.pl dzieci będą mogły w bezpieczny sposób zarządzać swoim kontem:

• podglądać stan środków,
  • historię oszczędzania i wyliczać zysk.

Serwis jest dostosowany do wieku uczniów. Wykorzystuje grafikę, dźwięki i animację.
Zapraszamy do odwiedzenia strony – serwis informacyjny SKO dla dziecka www.sko.pkobp.pl

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do skorzystania z nowej oferty SKO oraz zapraszamy do oszczędzania.

Więcej informacji w zakładce Edukacja – kliknij