2019 Ang 01

Praktyczny angielski w klasie 5B i 5C

Uczniowie klasy 5B i 5C wykonali praktyczne zadania w ramach omawianej tematyki na lekcjach języka angielskiego związanej z jedzeniem oraz zamawianiem w restauracji.

Uczniowie klasy 5C opracowali przepis w języku angielskim na prostą przekąskę. Następnie musieli przygotować „danie” zgodnie z przepisem.  Rywalizacja była zacięta, ponieważ uczniowie walczyli o klasowy tytuł „Master Chef Junior”. W związku z tym,  że wybór był trudny, komisja ostatecznie ogłosiła remis. Na koniec była degustacja przygotowanych przekąsek.

Natomiast uczniowie klasy 5b odgrywali scenki dotyczące zamawiania w barze/restauracji. Uczniowie nie tylko przygotowali swoje dialogi, ale także niezbędne do zadania rekwizyty. Oto kilka zdjęć z lekcji:

Aneta Jarzębska