Ciekawe Zawody 1

Poznajemy ciekawe zawody – ludzie z pasją

2.06.2017r. klasa 2a była na wycieczce edukacyjnej z cyklu „Poznajemy ciekawe zawody, ludzie z pasją„. Tym razem uczniowie zwiedzali Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wołominie. Dowiedzieli się skąd bierze się woda w kranie i w jaki sposób się ją oczyszcza. Na zakończenie ciekawej lekcji była też chwila przyjemności w postaci ogniska. Dziękujemy za ciekawą lekcję przyrody i miło spędzony czas.

Następnie uczniowie klasy 2a udali się do Mini ZOO w Wołominie. Właściciele ZOO w ciekawy sposób opowiadali uczniom o zwierzętach oraz pokazywali młode: królika, jeża, kota. Po drodze do szkoły dzieci poczyniły własne obserwacje przyrodnicze takie jak: oglądanie pomnika przyrody, znalezienie zaskrońca, żaby i innych okazów.

Monika Rudzińska