Szermierka 002

Pokaz szermierki dla uczniów naszej szkoły

5 maja 2022r. w ramach projektu „Wspieranie szkolenia sportowego prowadzonego przez kluby sportowe z terenu Gminy Wołomin„, zostały przeprowadzone warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej numer 4 w Wołominie.
Razem z młodymi ludźmi w naszym spotkaniu uczestniczyli – Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomina, Anna Rakoczy – Dyrektor SP nr 4, Artur Świercz – Pełnomocnik Zarządu Województwa Mazowieckiego ds. osób niepełnosprawnych, który przeczytał list skierowany do odbiorców od Pana Marszałka Sejmiku Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.
Tegoroczne warsztaty odbywały się pod hasłem ➡️„Integracja poprzez przyjaźń”⬅️
Projekt jest przeznaczony dla dzieci 🇵🇱polskich i 🇺🇦ukraińskich. Głównym celem jest tutaj wzbudzenie motywacji do integracji i wzajemnej akceptacji, jak również do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności, dzięki którym dzieci te będą mogły rozwijać swoje pasje i otwierać się na świat.
Warsztaty zostały prowadzone przez medalistów Igrzysk Paraolimpijskich z Polski i Ukrainy – Grzegorz Pluta i Andriy Demchuk. Zajęcia opierają się na prezentacji historii Igrzysk Paraolimpijskich i rywalizacji w szermierce na wózkach🤺🤺