2015 Ossów 15

Multimedialna podróż historyczna

Dnia 13 lutego 2015 roku, uczniowie klas gimnazjalnych 1K i 2M wraz z wychowawczyniami
– p.Moniką Włodarczyk i p.Anną Zakrzewską wybrali się do pawilonu ekspozycyjnego w Ossowie,
który znajduje się w miejscu trwale związanym z ,,Cudem nad Wisłą’’na terenie Parku Kulturowego
– Ossów Wrota Bitwy Warszawskiej.

Tematem wizyty była Bitwa Warszawska w 1920 roku, która rozpoczęła się u wrót małej wsi,
czyli Ossowa. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia bardzo ciekawego rysu historycznego na temat bitwy oraz mogli samodzielnie dotknąć historii poprzez nowoczesną ekspozycję z zastosowaniem multimedialnych technologii. Wycieczka była bardzo interesująca i ciekawa pod względem historycznym i naukowym, a uczniowie bardzo chętnie wybrali by się tam jeszcze raz.

Julia Turowska, uczennica klasy 1k
foto: Monika Włodarczyk

Była to dla uczniów fajna i nowoczesna lekcja, o czym świadczą ich wypowiedzi:

2015_ossów_logo„Wycieczka do Muzeum była bardzo interesująca,
ale najbardziej podobał mi się film,
który bardzo dużo mówił o tamtych czasach.”

Kacper Przewódzki, uczeń kl.1k

„Wycieczka do Muzeum w Ossowie bardzo mi się podobała,
a w szczególności film, który świetnie pokazywał historię,
którą z zaangażowaniem przedstawili nam w wywiadach współcześni ludzie kultury.”
Tomek Skarżyński, uczeń kl.1k

„Wycieczka była bardzo ciekawa. To bardzo dobrze, że tak blisko jest taka atrakcja.
Najbardziej podobały mi się ekrany dotykowe zawierające wiele ciekawych informacji.
W bardzo nowoczesny sposób uczyliśmy się historii naszego kraju. Warto było to zobaczyć.”

Piotrek Klepacki, uczeń kl.1k