D01

Miłośnicy przyrody z wołomińskiej „Czwórki”…

…czyli uczniowie realizujący program „Zielonych Klas”, jak co roku uczcili Święto Ziemi, które obchodzone jest 22.04. Prężnie działające „Zielone Klasy” poszerzają swoją wiedzę przez cały rok, ale kwiecień jest zarezerwowany dla konkretnej dziedziny nauk przyrodniczych: ekologii.

Co roku organizowany jest w tym miesiącu konkurs. Tym razem jego tytuł brzmiał: „Tyle zysku z odzysku”. Zadaniem każdego uczestnika było wykonanie zabawki z odpadów segregowanych. Zainteresowanie konkursem było, ku uciesze organizatorki i zarazem opiekunki „Zielonych Klas”, niespodziewanie wysokie. Prace konkursowe były niezwykle pomysłowe i starannie przygotowane. Co jednak najważniejsze, dzieci miały możliwość wykorzystania swojej wiedzy teoretycznej w praktyce. Niektóre z przyniesionych prac to na przykład lampka z butelki i plastikowego abażura, jeżdżący samochodzik wykonany z plastikowych nakrętek i pojemników, pociąg z korków i pudełeczek papierowych, czy „płonące” drzewko wykonane ze słomek do picia oraz plastikowej butelki.

Dnia 22.04.2017r. uczniowie „Zielonych Klas” wzięli także udział w Dniu Ziemi zorganizowanym przez Urząd Miejski oraz MZO w Wołominie. Impreza odbyła się w siedzibie MZO na ul. Łukasiewicza. Zadaniem uczniów była pomoc przy wydawaniu sadzonek roślin za oddane przez mieszkańców Wołomina elektrośmieci. Po świetnie wykonanym zadaniu uczniowie dostali upominki w podziękowaniu za pomoc. To był niezwykle miło i pożytecznie spędzony czas.

Opiekun „Zielonych Klas”,
Jadwiga Gołaszewska