20211004 100748

Mały ratownik

W poniedziałek 4 października 2021r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego gościły w „Wyspach Leonarda” w Kobyłce.

W programie wycieczki odbyły się zajęcia „Małego Ratownika”, które w przystępny sposób przekazały przedszkolakom potrzebną wiedzę dotyczącą zasad pierwszej pomocy przedmedycznej, utrwaliły zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także wskazały prawidłowe zachowania podczas pobytu w placówkach służby zdrowia lub w sytuacjach kryzysowych. Dzieci ćwiczyły m.in. zasady postępowania podczas wypadku, zawiadomienie służb ratunkowych, przeprowadzenie zabiegu resuscytacji na fantomie, ułożenie w pozycji bocznej bezpiecznej. Podczas scenki dramy przedszkolaki wczuły się w rolę zespołu reanimacyjnego służb ratunkowych.

Po odbyciu programu każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom „Małego Ratownika”.
Poddając się swoim ulubionym rozrywkom, przedszkolaki spędziły czas w sali zabaw. Radości nie było końca.

Anna Kubiak