Aktualności ZS4

Dziennikarz Maciej Kurzajewski czyta dzieciom

We wtorek, 14 listopada 2017 r. naszą szkołę odwiedził dziennikarz sportowy TVP Pan Maciej Kurzajewski promując akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.

W spotkaniu udział wzięli: dyrekcja szkoły, uczniowie klas I-III z wychowawcami, a także władze miasta – pani burmistrz Elżbieta Radwan, dyrektor ZEASiP – pani Halina Bonecka, radny Maciej Łoś.

Pan Maciej Kurzajewski czytał uczniom książkę Grzegorza Kasdepki pt.: „Co to znaczy…”. Dzięki tej książce dzieci mogły bardziej zrozumieć znaczenie różnych powiedzeń. Pan Maciej w interesujący sposób zapoznał uczniów z pracą dziennikarza oraz promował zdrowy styl życia opowiadając o swoim hobby jakim jest bieg w maratonach.

W ciekawy sposób odpowiadał także na pytania uczniów. Dzieci wydrukowały sobie zdjęcia Pana Maćka, na których to otrzymały autografy. Uczniowie z chęcią robili sobie zdjęcia z Panem Maćkiem.

W ramach podziękowań Pan Maciej Kurzajewski otrzymał: pamiątkowe zdjęcia, które wykonała pani Elżbieta Kuczko z firmy Foto-Elka-Film z Wołomina, album, na którym były prace naszych uczniów – portrety pana Maćka Kurzajewskiego, pisemne podziękowania, „cukierkowy medal” oraz gadżety promujące nasze miasto „Mam przyjaciół w Wołominie”. Był bardzo zaskoczony i uradowany ciekawymi pracami naszych uczniów, za które serdecznie podziękował.

Uczniów zainteresowało spotkanie z panem Maćkiem Kurzajewski, byli szczęśliwi, że mogli osobiście poznać znanego dziennikarza sportowego, którego znali z ekranu telewizora.

Serdeczne podziękowania składamy panu radnemu Maciejowi Łosiowi, który pomógł nam zorganizować spotkanie ze znanym dziennikarzem.

Magdalena Łoś
Iwona Niemyjska