Cała „Czwórka” czyta dzieciom

We wtorek 27 marca 2018 roku nasza gimnazjalna młodzież czytała młodszym kolegom. Tematem przewodnim spotkania było życie i osiągnięcia Alberta Einsteina. Uczniowie mogli poznać ciekawostki z jego życia (m.in. w jakiej rodzinie wyrastał mały Albert, jak mu się wiodło w szkole, co go fascynowało?).

W drugiej części spotkania starsi uczniowie zaprezentowali kilka doświadczeń typu: „lampa lawa”, „statek w butelce”, „ciecz nieniutonowska”, „wulkan”. Zachodzące reakcje chemiczne budziły ogromne zainteresowanie młodszych uczniów, więc mamy nadzieję, że niebawem wyłonią się spośród nich nowi młodzi naukowcy.

Dziękujemy naszej młodzieży z gimnazjalnej klasy 2m za rzetelne przygotowanie tej interesującej lekcji oraz wychowawcy pani Katarzynie Słomczyńskiej i nauczycielce fizyki pani Marioli Sobolewskiej za jej organizację.

M. Łoś, I.Niemyjska, M. Rygało