Aktualności ZS4

Byliśmy w Strachówce o krok od zwycięstwa…

8 kwietnia 2016r. tradycyjnie w Zespole Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce  odbył się IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Cypriana Kamila Norwida, w którym nie zabrakło także naszych uczniów. Drużyna w składzie: Joanna Marciniak i Dominik Stępień z klasy 3j oraz Natalia Misiak z klasy 3m przygotowywana przez p. Beatę Mrozowską i  p. Annę Kanabrocką rywalizowała  z 10 innymi zespołami ze szkół powiatu wołomińskiego w dwóch kategoriach – wiedzy o życiu i twórczości C.K. Norwida oraz w prezentacji artystycznej.

Poziom opanowania wiadomości na temat wybitnego romantyka okazał się tak wyrównany, że konieczna była dogrywka.  Naszej drużynie zabrakło 1 punktu do zwycięstwa, ale udało się wyprzedzić zawsze doskonale przygotowanych gospodarzy. Na stronie ZS w Strachówce można podziwiać scenkę teatralną przygotowaną przez zespół „Czwórki”, który i w tej kategorii zajął II miejsce. Za swój wysiłek uczniowie otrzymali wysokiej klasy bezprzewodowe myszki do komputera. Gratulujemy naszym zdolnym gimnazjalistom i ich opiekunkom.

Zobacz dyplomy

Zobacz scenkę i zdjęcia z konkursu