2019 10 02 Zalesie 006

Wizyta w Parku Edukacji i Rozrywki

Nowy rok szkolny, nowe przygody! Tym razem klasy 6a i 6c wyjechały na wycieczkę do Zalesia Górnego. A tam… zawitali do Dzielnicy Filmowej w której wraz z przewodnikiem odbyli spacer edukacyjny wśród wspaniałych, bardzo nietypowych, bohaterów filmowych.

Zwiedzanie rozpoczęło się wspólną fotografią w bramie Parku, a następnie grupa przeszła ścieżkę Discover przyroda z gigantycznymi grzybami, grupa spotkała ludzki z żołędzi nawiązujące do Titanica czy Romeo i Julii, przeniosła się w czasie w Strefie Jurassic Park, a samochody z filmów wywołały szał! m.in auta z filmu o Mad Maxie, Astony Martiny Jamesa Bonda, latający ford Harrego Pottera, auta z Wyścigu śmierci, UFO i statek Star Trek pojazdy z bajek dla dzieci- Bob Budowniczy.

Dodatkowo na leśnej drodze wyrastały olbrzymie roboty i wojownicy filmowi. Była też strefa kosmiczna i militarna oraz wiele, wiele innych!

W trakcie spaceru uczniowie napotykali na strefę zabawy i muzyki, a tam ciekawe olbrzymie gry i zagadki.

Super zabawa zakończyła się wspólnym grillem z kiełbaskami.

Polecamy odwiedziny tego edukacyjnego zakątka naszego województwa mazowieckiego.

Monika Włodarczyk