2021 10 07 Zwierz 02

Warsztaty klasy 2a na farmie w Zabrańcu

7 października, w cudownych okolicznościach przyrody, uczniowie mieli przyjemność spotkać się z alpakami na pobliskiej farmie w Zabrańcu. Zwierzęta okazały się być przesympatyczne, bardzo łagodne, ciekawe świata i… milutkie w dotyku.

W przydomowym gospodarstwie mieszka 17 zwierząt, które traktowane są niemal jak członkowie rodziny. Wycieczka rozpoczęła się od kilku słów wstępnych i informacji związanych z bezpieczeństwem (ważnych zarówno dla ludzi, jak i dla komfortu zwierząt). Później mogliśmy już zająć się poznawaniem alpak.

Ciekawość świata i otoczenia tych zwierząt sprawia, że stojąc w pobliżu wydają się niemal słuchać rozmów gości. Na rozmaite odgłosy reagują zainteresowaniem i skupieniem. Potrafią się przyglądać człowiekowi z taką dociekliwością, że można poczuć się wręcz lekko speszonym.

Ten miły dzień na farmie zakończyliśmy wspólnym ogniskiem.

Jadwiga Gołaszewska