Puck 2013

Nasi na zawodach w Pucku

W dniach 14-16 czerwca 2013r. w Pucku odbył się III ogólnopolski etap  konkursu „Polska Marynarka Wojenna a Historia Wybrzeża Polskiego”. Uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich zmagali się w pięciu kategoriach: pływanie  na 50 m, rzut rzutką ratowniczą, test wiedzy morskiej, strzelanie z karabinka pneumatycznego i węzły żeglarskie.

Województwo mazowieckie reprezentowała drużyna w składzie: Adrianna Osłowska (Gimnazjum nr 4 w Wołominie), Łukasz Osłowski (Gimnazjum nr 4 w Wołominie) i Mateusz Sadowski (absolwent naszej szkoły).

Chociaż naszemu zespołowi nie udało się stanąć na podium, to możemy być z niego dumni, bo osiągnęli wynik lepszy niż w zeszłym roku. Ponadto w kategorii rzut rzutką ratowniczą Łukasz Osłowski zajął 2 miejsce (130 pkt.). Mateusz Sadowski wywalczył 1 miejsce w strzelaniu (142 pkt.) i 2 miejsce w kategorii wiedzy o Morzu i Marynarce Wojennej, plasując się jednocześnie na 5 miejscu w klasyfikacji ogólnej indywidualnej.

Jesteśmy dumni z naszych zawodników i mamy nadzieję na zwycięstwo w przyszłym roku.

Beata Mrozowska

Zobacz dyplomy