Aktualności ZS4

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego

W ostatnią niedzielę września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego, który trwa cały tydzień.

Jako szkoła integracyjna zależy nam, aby nasi uczniowie od pierwszych dni w szkole wychowani byli w poczuciu tolerancji, akceptacji, szacunku do inności.

Odmienność, którą nie postrzegamy, jako coś złego, coś czego trzeba się bać. Ta inność pozwala nam otwierać nasze umysły, a przede wszystkim serca na potrzeby innych. Zrozumienie i dostrzeganie czegoś niezwykłego w każdym człowieku. Codziennie możemy się od siebie uczyć, możemy starać się być lepszymi dla siebie i innych. A przede wszystkim każdego dnia, chcemy pokazywać naszym uczniom, że istnieją ograniczenia, których nie da się pokonać. A jeśli są, to czasem wystarczy pomocna dłoń nie tylko z umiejętnością do migania.

Prezentacja

Zespól do spraw promocji oraz integracji