Aktualności ZS4

Koncert Orkiestry Marynarki Wojennej RP

Dnia 23 listopada 2011 po raz kolejny na zaproszenie Zespołu Szkół nr 4 w Wołominie zjawiła się u nas Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej RP z Gdyni.

Historia Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej datuje się od 1920 roku i jest ściśle związana z tworzeniem i rozwojem Polskiej Marynarki Wojennej. Obecnie Kapelmistrzem Orkiestry Reprezentacyjnej MW jest kmdr ppor. Maciej Budziński, II kapelmistrzem – por. mar. Marcin Grzywacz a Tambourmajorem – st. chor. mar. Grzegorz Szweczyk.

Skład Orkiestry to następujące instrumenty:
•2 flety, 7 klarnetów, fagot, 5 saksofonów, 4 rogi, 4 trąbki, 5 puzonów, 3 instrumenty perkusyjne, 5 kornetów, 4 sakshorny, 5 tub, gitara basowa oraz soliści: gitara solowa, fortepian, akordeon, 2 wokalistów.

O godz. 15.00 na Placu 3 Maja w Wołominie odbyła się Musztra Paradna w wykonaniu Orkiestry, na którą przybyli m. in.: burmistrz Wołomina pan Ryszard Madziar, pan Tadeusz Deszkiewicz Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta Wołomin, pani dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Wołominie Małgorzata Posmyk, nauczyciele, uczniowie i wielu innych gości oraz mieszkańców Wołomina.

Pokaz zakończył uroczysty przemarsz Orkiestry i gości na Plac Różany Zespołu Szkół nr 4 w Wołominie, gdzie również usłyszeliśmy kilka utworów. Przemarsz najbardziej podobał się najmłodszej widowni – uczniom z oddziałów zerowych naszej szkoły, którzy wraz z wychowawczyniami przyszli obejrzeć Musztrę Paradną. Maluszki wreszcie mogły sobie pomaszerować jak prawdziwi żołnierze.

Wieczorem w szwach pękała sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury, gdyż o godz. 18.00 odbywał się tam Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej RP.

W programie usłyszeliśmy:

  • Sailing
  • Medytacje wiejskiego listonosza
  • La Paloma
  • Wakacje z blondynką
  • muzykę z filmu Robin Hood
  • Headliner
  • Caravana
  • Gdy nas zbudzi kiedyś trąbka
  • Benny Goodman
  • Morze, nasze morze

Koncert bardzo się wszystkim podobał, nie obyło się również bez bisów i owacji na stojąco.
A my, starym zwyczajem, zapraszamy Orkiestrę za rok, gdy będziemy otwierać naszą salę gimnastyczną!