Indianie 2

Dzień Dziecka w Wiosce Indiańskiej i Fermie Strusi

29.05.2018r. klasy 0A, 0B, IIA wybrały się na wycieczkę z okazji Dnia Dziecka do Wioski Indiańskiej „Hantajo” i Fermy Strusi Afrykańskich w Borzychach.

Dzieci obejrzały wystawę indiańskich strojów, broni i przedmiotów codziennego użytku, zobaczyły bramę fortu armii amerykańskiej oraz indiańskie tipi. Wzięły udział w indiańskich zabawach zręcznościowych, np. strzelanie z łuku, rzuty włócznią, przejście przez pajęczynę, indiański tor przeszkód, rzut na bizonie rogi, rzutki z piórami, wyścigi węży, indiański połów ryb. Było także malowanie twarzy, a dodatkowo wspólnie z animatorkami dzieci uczyły się indiańskiego tańca. Na koniec nasi mali Indianie wzięli udział w warsztatach rękodzieła – wykonali naszyjnik z bizonem, ozdobiony samodzielnie koralikami oraz obrazek tropu dzikiego zwierzęcia na drewnianym krążku.

Na Fermie Strusi poznaliśmy różne zwierzęta, ich zwyczaje i zachowania. Dodatkową atrakcją było korzystanie z placu zabaw, przejażdżka kucykiem oraz traktorem.

Wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.

Anna Czuba
Aleksandra Gumienna
Marta Rygało