2018 04 Teatr 01

Bajko, gdzie jesteś?- wizyta naszych uczniów w Teatrze Narodowym

23 kwietnia 2018r. klasy Ia i IIId pod opieką pań wychowawczyń udały się na wycieczkę autokarową do Teatru Wielkiego w Warszawie. Mieliśmy przyjemność brać udział w muzycznej baśni operowej pt. „Bajko, gdzie jesteś?”, autorstwa p. Pauliny Zajkowskiej, gdzie do świata wyobraźni zaprosili nas dziecięcy chórzyści zespołu ARTOS im. Władysława Skoraczewskiego, a także wspaniali aktorzy m.in. p. Sambor Czarnota, wcielający się w postać jednego z głównych bohaterów.

Baśń opowiada o dzieciach, które zapragnęły usłyszeć bajkę. Niestety we współczesnym świecie nikt nie pamięta już o pięknych opowieściach. Dorośli nie mają czasu, ani ochoty wracać pamięcią do bajek. Bajki zaginęły. Dzieci jednak nie dają za wygraną i wspólnie z napotkanym w parku mężczyzną wyruszają w poszukiwanie swoich ukochanych bajek. Podróżują przez magiczne krainy, napotykają wiele bajkowych postaci…

Spektaklowi towarzyszy również niepowtarzalna oprawa muzyczna.

Wspólnie z aktorami w krainie naszej wyobraźni poszukiwaliśmy zaczarowanego świata fantazji, co dostarczyło nam wielu ciekawych wrażeń, przeżytych emocji, wzruszeń. Razem uwierzyliśmy, że wspólnie z dorosłymi możemy oderwać się od codzienności i przenieść w krainę dziecięcych marzeń, gdzie świat jest dobry i piękny, a dziecięce marzenia spełniają się – naprawdę.

 J.Gołaszewska,  A.Kubiak