Aktualności ZS4

Znowu na podium w Ossowie

Dnia 11 marca 2014 r. w Ossowie odbył się Światowy Dzień Poezji. Patronat nad gminnym konkursem objął burmistrz Wołomina – Ryszard Madziar.  W tym roku w zmaganiach wzięło udział
50 uczniów ze szkół w: Ossowie, Majdanie, Wołominie i Duczkach. Dzieci ze szkoły podstawowej
i młodzież gimnazjalna zmagały się w dwóch konkurencjach: recytacja oraz konkurs jednego wiersza, który polegał na wygłoszeniu samodzielnie napisanego utworu.

Szkołę Podstawową nr 4 reprezentowały cztery uczennice z klas I – III:

• Zuzanna Wilczyńska (3a),
  • Julia Kaczyńska (3a),
  • Victoria Hakobyan (2 a),
  • Paulina Pest (3i).

Dziewczynki do występu przygotowały wychowawczynie: p. Iwona Niemyjska, p. Katarzyna Kadzidłowska, p. Jadwiga Gołaszewska.

Z Gimnazjum nr 4 w konkursie wzięło udział sześcioro uczniów:
w recytacji:

• Paulina Dzięcioł (3 i),
  • Klaudia Cichocka (3 i),
  • Przemysław Kopania (3i),

w konkursie jednego wiersza:

• Joanna Marciniak (1 j),
  • Adam Grudziński (1 m),
  • Aleksander Staniszewski (3k).

Komisja najlepiej oceniła występ Przemka (I miejsce w recytacji), który zachwycił komisję brawurową interpretacją fragmentu „Wesela” Wyspiańskiego. Aleksander wywalczył II miejsce, rapując swój wiersz „Pasja”, Joanna uplasowała się na III pozycji z własnym utworem „Koń”. Gimnazjalistów do konkursu przygotowały: p. Anna Kanabrocka i p. Beata Mrozowska.

Beata Mrozowska

Zobacz dyplomy