2024 05 Zielona 00

Zielona szkoła klas czwartych – Krynica Morska

W dniach 6-10 maja 2024 r. uczniowie klas: 4i, 4a ,4b, oraz 4c odpoczywali na zielonej szkole w Krynicy Morskiej. Opiekę nad sześdziesięcioosobową grupą sprawowały: p. Agnieszka Styś, p. Emilia Lewndowska p. Katarzyna Wołowska, p. Agata Jarzębska oraz p. Mariola Sobolewska, wspomagane przez instruktorów z zespołu Superaktywni.

Uczestnicy wycieczki mieszkali w przepięknym ośrodku „Neptun” w tym urokliwym nadbałtyckim miasteczku. Poznawali się i integrowali podczas zabaw i gier zespołowych oraz zażywali słońca na plaży, budując fosy i zamki. Czwartoklasiści aktywnie spędzali czas pod okiem doświadczonych instruktorów oraz wychowawców. Mieli też okazję zobaczyć wspaniały zachód słońca na nadmorskiej plaży. Wieczorami odbywały się: dyskoteka, ognisko, występy artystyczne przygotowane przez dzieci. Były także wycieczki do latarni morskiej oraz centrum Krynicy Morskiej. Na koniec na apelu pożegnalnym uczestnicy otrzymali nagrody za konkursy oraz pożegnali się z Krynicą.

Ostatniego dnia odwiedziliśmy Gdynię, bliską naszej szkole ze względu na Patrona- Marynarkę Wojenną RP. Zwiedziliśmy okręt wojenny – Muzeum „Błyskawica”, gdzie przewodnicy opowiedzieli historię tej formacji oraz pokazali jej uzbrojenie.

Mimo że to była pierwsza tak długa wycieczka klas czwartych wszyscy uczestnicy dzielnie znieśli rozłąkę z rodzicami i chętnie uczestniczyli w różnych aktywnościach. Wracali w dobrych humorach planując już kolejną wycieczkę w klasie piątej.

Mariola Sobolewska