Aktualności ZS4

Zaślubiny Polski z Morzem

Dnia 10 lutego 2010 roku przypada 90. rocznica Zaślubin Polski z Morzem.

W tym roku, ze względu na ferie zimowe, spotkaliśmy się w Ossowie dnia 19 lutego, by uczcić, jak co roku kolejną rocznicę tamtych wydarzeń.

Stało się już tradycją naszej szkoły, że dzieci z najstarszych klas szkoły podstawowej oraz młodzież klas III gimnazjum bierze udział w uroczystościach upamiętniających Zaślubiny Polski z Morzem.

O godzinie 11.00 została odprawiona w kaplicy Msza św., po której wszyscy zebrani udali się pod pomnik gen. Józefa Hallera, gdzie po krótkich przemówieniach pani dyrektor Małgorzaty Posmyk, pana burmistrza Jerzego Mikulskiego, pana komandora Dariusza Kolatora i przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Żelezika złożono wieńce. Kpt Henryk Blaszyński odczytał Apel Poległych, żołnierze oddali salwę honorową.

Krótki rys historyczny, w postaci prezentacji multimedialnej, przygotował uczeń klasy III gimnazjum – Norbert Rędzia.