Aktualności ZS4

Zaślubiny Polski z Morzem 2012

Od kilku lat społeczność naszej szkoły oraz przedstawiciele władz miasta i organizacji kombatanckich spotykają się w Ossowie na obchodach rocznicy Zaślubin Polski z Morzem, 10 lutego 2012 r. już – 92.

O godz. 11.00 rozpoczęła się Msza św. w intencji poległych w obronie ojczyzny, celebrowana przez księdza rezydenta Andrzeja Rusinowskiego, księdza Rafała Miękusa, Łukasza Szkarłata i księdza pułkownika Marka Wesołowskiego.

W homilii podkreślono znaczenie kultywowania tradycji patriotycznych i jej wpływu na rozwój przyszłych pokoleń.

Po Mszy św. poczty sztandarowe wraz z zaproszonymi gośćmi przeszły pod pomnik gen. Hallera. Przemówienia rozpoczęła pani dyrektor ZS4 Małgorzata Posmyk witając wszystkich bardzo serdecznie i dziękując za tak liczne przybycie, mimo dużego mrozu. W swym przemówieniu podkreśliła, istotę patriotycznego wychowania, kończąc słowami: „ojczyzna-to my”.

Następnie głos zabrali: burmistrz Wołomina pan Ryszard Madziar, zastępca dowódcy dZH MW RP komandor porucznik Marek Czarnecki.

Po odczytaniu Apelu Poległych i honorowej salwie oddanej przez żołnierzy, przybyłe delegacje złożyły wieńce pod pomnikiem. Cześć oddali: Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Związek Inwalidów Wojennych RP, Zrzeszenie WiN, oficerowie MW RP: komandor porucznik Marek Czarnecki i porucznik Paweł Talaga, burmistrz Wołomina pan Ryszard Madziar, burmistrz Kobyłki pan Robert Roguski, dyrekcja Zespołu Szkół nr 4w Wołominie oraz przedstawiciele grona pedagogicznego
i uczniów ZS4 w Wołominie jak również Publicznego Gimnazjum nr 1 w Ząbkach.

Na zakończenie dyrektor Małgorzata Posmyk jeszcze raz podziękowała: pocztom sztandarowym zaprzyjaźnionych szkół z Ossowa i Ząbek oraz uczniom z Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów w Lipinach, przedstawicielom Wojska Polskiego, władzom miejskim, nauczycielom, uczniom, rodzicom oraz wszystkim przybyłym z nadzieją na spotkanie w przyszłym roku.

Kamil Kołodziejczyk, Karol Olender
pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego Pani Agnieszki Piaseckiej