Zuchy4

Zapraszamy małe zuchy

Zuchy! – kto pragnie przyjaciół…
– Niech długo nie zwleka.
Tu, w naszym zastępie
Miejsce na Was czeka!

7 października 2013r. dzieci z naszej zerówki miały przyjemność gościć harcerki Związku Harcerstwa Polskiego z rodzinnego miasta. Dzieci dowiedziały się kim jest harcerz, zuch, a także jakie idee i cele realizuje ta organizacja. Osoby prowadzące spotkanie tłumaczyły, że harcerstwo prowadzi działalność wychowawczą, edukacyjną i oświatową wśród dzieci i młodzieży stosując harcerską metodę wychowawczą. Kilkoma takimi metodami poprowadzone zostały zajęcia w naszych grupach, które upłynęły w atmosferze nauki, zabawy i radości. Podczas spotkań harcerzy, tzw. zbiórek, ich uczestnicy poznają historię harcerstwa, skautingu, zdobywają różne sprawności (doskonaląc swoje umiejętności), wyjeżdżają na biwaki, obozy, śpiewają pieśni harcerskie przy akompaniamencie gitar i ognisku, a przede wszystkim uczą się patriotyzmu i wzajemnych pozytywnych relacji. Zapraszamy chętnych do drużyny zuchów!

Zuchy
Nowy swój mundurek
Zaraz szybko zmierzę,
Bo od wczoraj z rana
Do zuchów należę!

Być przyjętym w grono
Jest rzeczą nie lada.
Każdy z dumą chustę
Na szyję zakłada.

Usiądziemy z druhną
W kole bez szemrania,
Słuchając w skupieniu
Jej opowiadania.

Każdy mały zuszek
Nie wadzi nikomu.
Jest pomocny w szkole
I mamusi w domu.

Kto pragnie przyjaciół
– Niech długo nie zwleka.
Tu, w naszym zastępie
Miejsce na Was czeka.