Za

„Za-chwyceni książką!” – konkurs

Zachwyciła Cię ostatnio jakaś książka? Zachwyć i nas! I chwyć książki z Księgarni Tuliszków! Stwórz dzieło: wiersz, opowiadanie, utwór muzyczny, komiks, pracę plastyczną na temat Twojej ulubionej książki https://www.facebook.com/tuliszkow

Celem konkursu jest popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz doskonalenie umiejętności artystycznych w dziedzinie muzyki, plastyki i języka polskiego, a także promowanie młodych talentów oraz wzmocnienie przez dzieci i młodzież poczucia własnej wartości.

Przedstawiamy 22 prace konkursowe uczniów naszej szkoły biorące udział w ogólnopolskim konkursie. To dla mnie miłe zaskoczenie i wielka radość, a jako pedagog widzę w naszej młodzieży ogromny potencjał. Uczniowie, którzy składali do mnie prace rozmawiali między sobą na temat wybranych książek oraz wymieniali się spostrzeżeniami i doświadczeniami w tworzeniu prac.

Miesiąc kwiecień obudził nie tylko wiosnę, ale i aktywność artystyczną naszej społeczności uczniowskiej. Liczne konkursy, w których brali udział okazał się przeglądem możliwości i talentów.

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zgłoszonych prac, a uczniom gratulujemy zapału, odwagi i życzymy wielu sukcesów!

Marta Rygało