Fizyka 2

Z fizyką za pan brat

W dniu 20 października 2018 roku grupa zainteresowanych fizyką uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 wzięła udział w sobotnich wykładach na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Opiekę nad nią sprawowały nauczycielki: Jolanta Luśtyk i Mariola Sobolewska.

Tematem zajęć prowadzonych przez dr. Andrzeja Wysmołka były fale dźwiękowe. Profesor przeprowadził wiele ciekawych i widowiskowych doświadczeń, np. zabawy helem czy wystrzał rakiety. Po lekcjach uczniowie mieli okazję porozmawiać z prowadzącym, obejrzeć urządzenia oraz wykonać pamiątkowe zdjęcia. Mimo iż tego dnia wstaliśmy wcześnie, to do domów wracaliśmy mądrzejsi i w bardzo dobrych humorach. Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku szkolnym weźmiemy udział w kolejnych wykładach, bo naprawdę warto.

Ola Sobolewska kl. 8a