Sloneczko2

Występy ukraińskiego zespołu „Słoneczko”

Na zaproszenie pani Heleny Strzelczyk – nauczycielki języka rosyjskiego do Zespołu Szkół nr 4 w Wołominie przyjechał w dniu 9.05.2013 Zespół Dziecięcy Pieśni i Tańca „Słoneczko” z Tarnopola na Ukrainie.

Ten zespół składał się z 34 dzieci w wieku 9 – 15 lat oraz 5 opiekunów. W repertuarze w/w zespołu były: ukraińskie tance regionalne, piosenki patriotyczne, muzyka oraz występy solistów.

Dzieci występowały w strojach ukraińskich. Występ na sali gimnastycznej trwał ok. 1,5 godziny. Bardzo podobał się naszym uczniom (gimnazjalistom oraz uczniom klas I – VI szkoły podstawowej). Oklaskom i owacjom nie było końca. Najbardziej nasi uczniowie byli zachwyceni solistką w wieku 9 lat – Natalią oraz drugą solistką – 15-letnią Tanią. Razem z solistkami nasi uczniowie wspólnie śpiewali piosenkę „Sokoły”.

Po zakończeniu występu dzieci ukraińskie udały się na posiłek do jadalni, a opiekunowie zespołu wraz z kierownikiem do gabinetu dyrektora na kawę.

Goście zostali zaproszeni do naszej szkoły na następny rok. dzieci nasze wspólnie rozmawiały z dziećmi ukraińskimi, wymieniali się adresami i prowadzą korespondencję. Po występach w/w zespół udał się do jednej ze szkół w Radzyminie, a potem do Niemiec, Bułgarii, Włoch i Francji.

Helena Strzelczyk

Oto fotorelacja