Wyniki

Wyniki konkursu ekologicznego „ZOO NA WESOŁO – ZWIERZĘTA W WIERSZACH JANA BRZECHWY”

Konkurs adresowany był do uczniów klas 1- 3 oraz 4-8 z okazji zbliżającego się „Światowego Dnia Zwierząt”, który przypada 4 października 2022r.

Głównym celem konkursu było zwrócenie uwagi na potrzeby zwierząt, które coraz częściej muszą liczyć na pomoc i wsparcie człowieka. To my wpływamy na ich środowisko i to w naszych rękach jest moc zmieniania świata wokół nas. To my mamy moc dbania o równowagę między światem przyrody, a światem ludzi. Wspierajmy, jak możemy! Pozwólmy przyrodzie, zwierzętom żyć w swoim tempie, na swoich zasadach.

Kolejnym równie ważnym celem konkursu było uwrażliwienie naszych uczniów na piękną literaturę polską. Każdemu z nas rodzice czytali niezwykłe wiersze Jana Brzechwy, teraz uczniowie sami mogą zagłębiać się w przygody i opowieści wierszem pisane.

Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych, pomysłowych i twórczych prac szczególnie z klas 1-3. Uczniowie zadziwili jury swoją kreatywnością, na którą wpłynęła nie tylko treść prac, ale również wybór technik wykonania ich.

Jury po długich naradach nagrodziło następujące prace:

• I miejsce – Jan Urbaniak – klasa 3a
  • II miejsce – Igor Patykowski – klasa 3b
  • III miejsce – Michalina Woźniak – klasa 2a

Wyróżnienia:

• Adam Krupiński – klasa 2c
  • Tosia Boruc – klasa 3c
  • Urszula Cukrowska – klasa 3a

Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Jadwiga Gołaszewska, Agata Mrozowska, Zespół ds. promocji

Zobacz galerię zwycięzców