2023 TVP 07

Wycieczka klasy 3i do TVP

W czwartek, 1 czerwca 2023 r. klasa 3i wybrała się na wycieczkę do TVP. Pierwszy raz dzieci pojechały do Warszawy komunikacją miejską. Dla większości dzieci była to pierwsza i ekscytująca podróż metrem.

W telewizji zwiedziliśmy studio TVP Sport oraz największe studio, gdzie nagrywane są duże programy rozrywkowe i dziecięce, wymagające dużych dekoracji.

Tym razem nagrywano tam program dla dzieci „Przyjaciele”, który jest kontynuacją „Przyjaciół Misia i Margolci”. Podczas zwiedzania mieliśmy możliwość zobaczyć fragment nagrania do filmu „Korona Królów”, porozmawiać z aktorami oraz obejrzeć scenografię.

Dużą radość sprawiła dzieciom wizyta w plenerowym studio „Pytanie na Śniadanie”, gdzie miały możliwość porozmawiać i zrobić sobie zdjęcia z prowadzącymi tego dnia program Idą Nowakowską i Tomaszem Wolnym. Frajdę sprawiły dzieciom zdjęcia na ściance TVP World i PnŚ oraz spacer przeszkloną podłogą i zjazd ruchomymi schodami.

Po wizycie w TVP pojechaliśmy na lody. W prezencie dzieci otrzymały również pizzę i balony. Dzień Dziecka okazał się bardzo radosnym dniem, podczas którego nie zabrakło ekscytujących przeżyć.

Magdalena Łoś i Emilia Lewandowska