Aktualności ZS4
IMG 20210921 110330 Resized 20210927 095510029

Wycieczka do Żelazowej Woli i Niepokalanowa

W dniu 21.09. 2021 r. klasy 4a i 4c, wraz z wychowawczyniami p. Iwoną Kurpiewską oraz p. Marią Szulim, pojechały na wycieczkę do Żelazowej Woli i Niepokalanowa.

Uczniowie mieli okazję poznać miejsce urodzenia Fryderyka Chopina, a w jesiennym słońcu spacerowaliśmy po parku muzealnym, słuchając rozbrzmiewających w tle dźwięków muzyki kompozytora.

Kolejnym przystankiem był Niepokalanów. Tam udaliśmy się na krótką modlitwę do Bazyliki NMP, a następnie zwiedziliśmy Muzeum Świętego Maksymiliana Marii Kolbego i Muzeum Papieskie, gdzie można podziwiać samochody, którymi jeździł papież Jan Paweł II w trakcie swoich pielgrzymek po Polsce. Ciekawe było również Muzeum Straży Pożarnej, w którym zgromadzono eksponaty strażackie z różnych epok.

Duże wrażenie zrobiło na wszystkich Misterium Męki Pańskiej, czyli spektakl figur i obrazów o Męce Pańskiej. Mieliśmy też okazję zajrzeć za kulisy Panoramy Tysiąclecia, co również wzbudziło spore zainteresowanie. Pogoda i humory nam dopisywały, więc pierwsza wspólna wycieczka była bardzo udana!

Iwona Kurpiewska