Wilanow3

Wycieczka do Wilanowa

Dnia 9 października 2013 uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę do Pałacu w Wilanowie na lekcję historyczną pt ,,Wizyta u Króla”.

Przewodnicy oprowadzali nas po pałacowych wnętrzach. Zapoznaliśmy się z historią króla Jana III Sobieskiego. W salach znajdowały się tabliczki z informacjami o pomieszczeniach. Oglądaliśmy piękne obrazy, rzeźby i pomniki. Na sufitach  znajdowały się obrazy, które najczęściej przedstawiały króla i królową.

Uczestnicy wycieczki otrzymali karty pracy, w których poprzez zabawne zadania można było sprawdzać swoją wiedzę o pałacu. Pod koniec wycieczki pani przewodnik pokazała nam jak wygląda strój szlachecki. Obok pałacu znajdował się ogród ubarwiony różnymi kwiatami.

Wycieczka była niezwykle ciekawa i pouczająca.

Joanna Wawrzaszek, Bartek Perzanowski uczniowie z klasy IV b