Kino5

Wycieczka do kina na film pt. „Rysiek Lwie Serce”

20 listopada 2013r. dzieci z grupy 0a, 0d i 0e pod opieką Pań: Agaty Borkowskiej, Grażyny Skuzy, Elżbiety Wiśniewskiej i Małgorzaty Stryińskiej, wybrały się na wycieczkę do kina Praha w Warszawie na film animowany pt. „ Rysiek Lwie Serce”. Każda wycieczka odpowiednio zaplanowana i zorganizowana stwarza doskonałą okazję do wyzwalania wielostronnej aktywności dzieci, dostarcza nowych doświadczeń, wzbudza ich ciekawość poznawczą, stwarza liczne sytuacje wychowawcze w tym również te, które sprzyjają kształtowaniu pozytywnych relacji miedzy dziećmi.

Dla dzieci w wieku przedszkolnym celem wycieczki do kina jest nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie, stwarzanie sytuacji aktywizujących procesy myślowe – rozumienie wartości  takich jak: dobro, prawda, przyjaźń. W czasie wycieczki łączy dzieci wspólne radosne przeżycie, co sprawia, że wytwarza się przyjemna atmosfera, ułatwiająca serdeczne kontakty, okazywanie sobie uprzejmości, wyzwalająca serdeczność i koleżeńskość.

Wycieczka wzbogaciła nasze dzieci o nowe, ciekawe doświadczenia.

Elżbieta Wiśniewska