Aktualności ZS4

Wracamy do tradycji – KONKURS MARYNISTYCZNY

Przez wiele lat konkurs marynistyczny stanowił ważny element obchodów Dnia Patrona. Po dość długiej przerwie wracamy do tradycji szkolnej.

W tym roku szkolnym społeczność czwórki reaktywowała koło Ligi Morskiej i Rzecznej, które przejęło obowiązek propagowania tradycji żeglarskich wśród naszych uczniów. Opiekę nad nim przejęły: p. Mariola Sobolewska i p. Beata Mrozowska.

Pierwszym etapem pracy klubu był Chrzest Morski klas czwartych, kolejnym – właśnie wspomniane wcześniej zawody.

Konkurs marynistyczny odbył się 25 listopada 2022r. w sali gimnastycznej SP 4. Do tegorocznej edycji zostały zaproszone trzyosobowe reprezentacje klas szóstych i siódmych. Uczniowie zmagali się w konkurencjach: sportowych, artystycznych i wiedzy.

Najpierw kapitanowie drużyn rozwiązywali test wiedzy z trzech kategorii:

• fauna i flora Morza Bałtyckiego,
  • Marynarka Wojenna RP wczoraj dziś
  • oraz historia Szkoły Podstawowej nr 4.

Następnie pozostali zawodnicy przystąpili do wiązania węzłów żeglarskich.

Kolejne dwie konkurencje miały charakter sportowy. Uczniowie przedmuchiwali łódeczki do brzegu „akwenu wodnego” swojego przeciwnika. Następnie trzyosobowe zespoły zmagały się podczas skoków przez linę. Najwięcej emocji wzbudził jednak konkurs piosenki żeglarskiej.

Zespoły wypadły świetnie, a ich występy oceniało jury.
Do zawodów przestąpiło siedem drużyn. Pierwsze miejsce zajęły trzy rewelacyjne dziewczyny z klasy 6b, drugie – zespół z klasy 7b, a trzecie z 6c.

Gratulujemy zwycięzcom i już teraz zapraszamy na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku szkolnym. Dziękujemy członkom Ligi Morskiej i Rzecznej za organizację tego przedsięwzięcia.

Beata Mrozowska