Aktualności ZS4

Wmurowanie kamienia węgielnego

W dniu 25 listopada 2011 roku odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 4 w Wołominie. Swoją obecnością zaszczycili nas: burmistrz Wołomina Ryszard Madziar, dowódca Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego MW kmdr mgr inż. Wojciech Sowa, komandor Ireneusz Hryciuk, wicestarosta powiatu Konrad Rytel; wiceprzewodniczący Rady Powiatu Ireneusz Maślany, ksiądz prałat Józef Kamiński, prezes Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość WiN Waldemar Kruszyński, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Katarzyna Lubiak oraz radni Andrzej Żelezik, Marek Górski, Leszek Czarzasty, Kazimierz Tarapata, Emil Wiatrak, naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarki Mariola Klimek, naczelnik Wydziału Kultury  i Promocji Tadeusz Deszkiewicz, prezes firmy budowlanej DORBUD Wojciech Radom, Rada Rodziców ZS nr 4, a także przedstawiciele mediów, nauczyciele i delegacje uczniów oraz mieszkańcy Wołomina.

Przemówienia rozpoczęła pani dyrektor Małgorzata Posmyk przybliżając zebranym kolejne etapy realizacji inwestycji, począwszy od planów budowy sali gimnastycznej, przez rozpoczęcie prac projektowych, a skończywszy na przekazaniu placu budowy wykonawcy prac. Odczytane zostało także pismo od dowódcy Marynarki Wojennej RP.

Następnie głos zabrał Burmistrz Wołomina Ryszard Madziar i zaproszeni goście.
Po okolicznościowych przemówieniach nastąpił najistotniejszy moment uroczystości. Wicedyrektor Aleksandra Boniecka odczytała Akt Erekcyjny,do podpisania którego wicedyrektor Zofia Saks zaprosiła wymienione w nim osoby. W obecności licznie zgromadzonych świadków dokument został zamknięty w artyleryjskiej łusce wraz z okolicznościową monetą oraz aktualnym numerem gazety „Puls Wołomina”. Łuska z historyczną zawartością została poświęcona przez księdza prałata Józefa Kamińskiego i wmurowana przez osoby podpisujące.

Po części oficjalnej goście obejrzeli przedstawienie według oryginalnego scenariusza przygotowanego przez nauczycieli naszej szkoły (Annę Kanabrocką i Agnieszkę Rygało) specjalnie na tę uroczystość. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pokazali, że nawet bez sali gimnastycznej można rozwijać tężyznę fizyczną i kultywować ideały patrona. Na scenie nie zabrakło aktorstwa, tańca, gimnastyki (przygotowanej przez panią Marzenę Kwiecińską), sztuk walki i pięknych piosenek, które wraz z młodzieżą przygotowała pani Anna Zakrzewska. Całość dopełniła piękna scenografia przygotowana przez uczniów pod kierownictwem pani Lidii Szlachty.

Zobacz relację video przygotowaną przez Życie Powiatu na Mazowszu