Aktualności ZS4

Wierszem i sercem malowane

Na X Jubileuszowym Przeglądzie Umiejętności Artystycznych Osób Niepełnosprawnych „Wierszem i sercem malowane” w tym roku naszą szkołę reprezentowała klasa Vi przy wsparciu młodszych kolegów i koleżanek z klasy Ii.

Dnia 8 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Wołominie na scenę, poprzedzając zapowiedź, wszedł reprezentacyjny oddział specjalny. Uczniowie kl. Ii w strojach marynarzy zaśpiewali, zatańczyli oraz złożyli raport gotowości do występu artystów
z klasy V. Raport ten odebrał patron wspierający imprezę pan Romuald Kalinowski.

Piątoklasiści pod czujnym okiem pań Agnieszki Rygało  i Małgorzaty Czeżyk–Czyżyckiej oraz przy akompaniamencie pani Anny Zakrzewskiej przygotowali przedstawienie “Jest taki dzień”. W swej opowieści pokazali, jak całoroczny pęd życia zwalnia i wycisza się w czasie oczekiwania na te najpiękniejsze polskie święta. W wierszach i piosenkach ukryli swe marzenia i życzenia.

Uzdolnieni plastycznie uczniowie z klasy IVi (Ewa Dąbrowska, Krystian Kacprzak, Karol Ludwiniak) pod kierunkiem pani Violetty Łęckiej wykonali piękne “dania wigilijne”, które można było podziwiać na wystawie.

W jury X Jubileuszowego Przeglądu Umiejętności Artystycznych Osób Niepełnosprawnych „Wierszem i sercem malowane” zasiadła m.in. pani vicedyrektor Zofia Saks oraz koordynator uroczystości pani Jolanta Oktaba-Roguska.

Wszyscy aktorzy i opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, czekoladki oraz serdeczne oklaski.

tekst: Agnieszka Rygało
foto: