2023 04 Warsztaty 00

Wielkanocne warsztaty dla uczniów klas 4-8

Zbliża się wyczekana przez wszystkich Wielkanoc. Żeby te święta nie były szare i smutne, bez świąteczny ozdób i życzeń, nauczyciele przedmiotów humanistycznych i artystycznych naszej szkoły zaprosili uczniów klas 4-8 na warsztaty. Odbyły się one 4 kwietnia 2023 r. i pod hasłem „Kraszanki, pisanki i wielkanocne niespodzianki…”

Młodzież pod okiem instruktorów wykonała piękne i oryginalne ozdoby wielkanocne oraz tradycyjne kartki świąteczne. Ponadto odbyły się zajęcia kulinarne, podczas których uczestnicy uczyli się wykonywać ozdoby wielkanocne z: jaj, wędlin i warzyw. Ostatnia grupa uczyła się, jak nagrać „żywą” kartkę świąteczną metodą poklatkową.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły. Były na tyle różnorodne i rozwijające, że niektórzy skorzystali z dwóch, a nawet trzech zajęć. Ozdoby świąteczne i nabyte umiejętności na pewno przyczynią się do ubarwienia zbliżający się świąt.

Dziękujemy nauczycielom przedmiotów humanistycznych i artystycznych za zorganizowanie zajęć pozalekcyjnych: p. Lidii Szlachty, p. Agnieszki Kurowickiej, p. Marty Rygało, p. Agnieszki Piaseckiej, p. Iwony Kurpiewskiej, p. Marii Szulim, p. Beaty Mrozowskiej oraz p. Marcina Ligęzy.

Fotorelacja z zajęć:

Podczas warsztatów wykorzystano sprzęt i oprogramowanie zakupione w ramach Laboratorium Przyszłości.