2023 09 17 Festiwal 01

,,Wędrówka Nabu”

Biblioteka Miejska w Wołominie w dniach 17 i 18 września 2023 roku przygotowała dla mieszkańców święto literatury – Festiwal Literacki Znaczenia.

Uczniowie z klas 7i i 7a  naszej ,,Czwórki” z opiekunami Agnieszką Rygało i Agnieszką Piasecką obejrzeli spektakl ,,Wędrówka Nabu” – inspirowany bajką Jarosława Mikołajewskiego. Opowieść ta to próba upamiętnienia małych bohaterów  – dzieci w drodze, na granicach, to we wzruszający sposób pokazana ich odwaga i zmaganie ze złem i o pomocnej przyrodzie. Spektakl przygotowały Ania Woźniak i Joanna Sarnecka.

Następnie uczniowie mieli okazję poznać artystki i autora Jarosława Mikołajewskiego w czasie spotkania, które prowadziła Elżbieta Szymańska z Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Agnieszka Piasecka