2024 10 Stomat 01 A

Warsztaty stomatologiczne

Poranek 2 października 2024 r. uczniowie klasy 2b spędzili na warsztatach, które poprowadziła Pani Justyna Podolak – higienistka stomatologiczna.

Na początku uczniowie otrzymali mnóstwo wskazówek „jak?” i „właściwie po co?” dbać o swoje zęby. Następnie każdy miał okazję zapoznać się z tym, jak wygląda prawdziwa proteza i na jej przykładzie nauczyć się prawidłowo czyścić uzębienie.

Dzieci wzięły też udział w zabawie, która utrwaliła wiedzę dotyczącą codziennego dbania o higienę jamy ustnej – wspólnymi siłami decydowały o tym, które produkty warto ograniczać w codziennej diecie, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem.

W nagrodę za ogromne zaangażowanie we wszystkie zadania każdy uczeń otrzymał prezent – pakiet ułatwiający i zachęcający do dbania o swoje ząbki.

Serdecznie dziękuję Pani Justynie Podolak za cenne informację, przemiłą atmosferę warsztatów i niespodzianki dla dzieci.

Jadwiga Gołaszewska