2024 05 Lekcja Hist 00

Warsztaty historyczne klasa 4c

22 maja 2024r. klasa 4c pod opieką P. Agnieszki Styś, P. Katarzyny Wołowskiej oraz P. Aliny Krauz wybrała się na warsztaty historyczne do Powiatowego Centrum Kultury Fabryczka w Wołominie.

Podczas trzygodzinnych warsztatów Grupa Historyczno-Edukacyjna „Szare Szeregi” oraz Stowarzyszenie Sportowo-Historyczne zapewniły uczniom moc atrakcji. Na początku klasa wysłuchała fascynującego wykładu Pana Zbigniewa Rowińskiego na temat przebiegu Powstania Warszawskiego.

Uczniowie mieli okazję czynnie uczestniczyć w wykładzie, inscenizując wydarzenia z tamtego okresu. Dziewczynki przebrane za łączniczki, chłopcy czołgający się w kanałach, wycie syren, dym i liczne rekwizyty przeniosły uczniów do 1944 roku. Następnie, Pan Kacper Rowiński przeprowadził musztrę oraz wprowadził uczniów w tajniki broni palnej oraz wyposażenia wojskowego używanego podczas powstania.

Na koniec, uczniowie wzięli udział w warsztatach ślusarskich, gdzie w specjalnym wozie mogli spróbować sowich sił w wybijaniu monet. Dziękujemy za wspaniałe warsztaty i czekamy na kolejne spotkanie!

Katarzyna Wołowska