2023 10 Kanapki

W okresie jesieni odżywiamy się zdrowo!

Każdy człowiek powinien dbać o swoje zdrowie i właściwie się odżywiać. W okresie jesienno-zimowym nasze zdrowie szczególnie narażone jest choroby i złe samopoczucie ze względu na zmiany zachodzące w przyrodzie i warunki atmosferyczne.

Podczas zajęć uczniowie klasy 2a omawiali zasady zdrowego odżywiania się, tworzyli Piramidę Zdrowia, podkreślali właściwości zdrowotne wybranych produktów i na podstawie zdobytej wiedzy oraz własnych doświadczeń przygotowali pyszne, zdrowe kanapki.

Celem naszych zajęć było promowanie zdrowego żywienia w środowisku uczniów oraz poznanie przez dzieci produktów, które powinny znaleźć się w ich codziennej diecie.

Wykonane samodzielnie i zaprezentowane kanapki sprawiły ogromną radość. Uczniowie pamiętali również o tym, że aby być zdrowym i pełnym energii ogromne znaczenie ma też ruch i sport.

Anna Kubiak