Niepodleglosc 6

Urodziny Niepodległej

Dnia 21 listopada 2018r. w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbyła się uroczysta akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na scenie MDK zaprezentowali się uczniowie wszystkich szkół gminy Wołomin, we wspólnym montażu słowno-muzycznym przygotowanym pod przewodnictwem nauczycieli ze szkoły podstawowej nr 3 w Wołominie.

Julia Kaczyńska i Norbert Chabiński, uczniowie klasy VIII naszej szkoły, wyrecytowali wiersz Adama Kowalskiego pt.: „Modlitwa obozowa”. Uczniów przygotowały panie: Beata Mrozowska i Agnieszka Rygało.

Całość przedstawienia, jak klamrą spięła Lena Torbińska z klasy IV, która odśpiewała piosenkę Jana Pietrzaka pt.: „Niech żyje Polska”, przygotowaną pod kierunkiem p. Anny Zakrzewskiej.

Anna Zakrzewska