Wioska Indianska9

Trzecioklasiści w Indiańskiej Wiosce

W czwartek, 3 października 2013 r. klasa IIIb i klasa IIIi wraz ze swoimi wychowawcami Magdaleną Łoś i Iwoną Niemyjską wybrały się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Borzychach.

W programie wycieczki uczniowie zwiedzili: wystawę indiańskich strojów, broni i przedmiotów codziennego użytku, indiańskie tipi, indiański cmentarz wigwam, war lodge (szałas wojenny), indiańskie totemy z północno-zachodniego wybrzeża USA.

Radość uczniom przyniosły również gry i zabawy ruchowe. Dzieci strzelały z łuku, rzucały włócznią, przeszły indiański tor przeszkód, brały udział w indiańskim połowie ryb, nauczyły się indiańskiego tańca oraz indiańskiej pieśni.

Ogromną przyjemność sprawiło dzieciom ognisko z pieczeniem kiełbasek, malowanie twarzy oraz zakupienie upominków w indiańskim sklepiku.

Magdalena Łoś