DN 2013 1

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 11 października 2013 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Pani Dyrektor Anna Rakoczy powitała wszystkich przybyłych gości.  Następnie głos zabrał emerytowany dyrektor szkoły pan Tadeusz Kielak, życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły przekazał także przewodniczący Rady Rodziców pan Artur Szachno oraz proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski ks. Zygmunt Podstawka.

Kolejne życzenia popłynęły od gospodarzy Samorządów Uczniowskich klas młodszych i starszych. Wszyscy członkowie Grona Pedagogicznego, pracownicy administracji i emeryci  otrzymali drobne upominki  w postaci ,,słoneczek”, które własnoręcznie wykonali uczniowie klas czwartych oraz klasy VI b pod kierunkiem pani Bożeny Kowalewskiej. Natomiast uczniowie klas I-III pod kierunkiem pani Katarzyny Kadzidłowskiej i pani Magdaleny Łoś wszystkim gościom przygotowali i wręczyli zakładki do książek, na których to widniała następująca sentencja:
„Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka. Może mu tylko dopomóc wyszukać prawdę we własnym sercu, jeżeli ją posiada”. Św. Augustyn

W dalszej części uroczystości klasa III b przedstawiła program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawcy pani Magdaleny Łoś.  W trakcie występu uczniowie wręczyli  dyrekcji szkoły oraz nauczycielom symboliczne „Oskary”. Oskar pt. „Debiut Roku” otrzymała pani dyrektor Anna Rakoczy, Oskar „Siła Spokoju” przypadł pani wicedyrektor Wiesławie Świeczak, a Oskar „Zapracowana Mrówka” pani wicedyrektor Zofii Saks. Ksiądz Łukasz Szkarłat otrzymał Oskara pt. „Zmechanizowany Anioł”, a pozostali nauczyciele Oskary pt. „Zapracowana Pszczoła”. W dalszej części programu artystycznego, który opierał się na relacji wiadomości pt. „Czwórka TV” odbył się koncert życzeń dla nauczycieli oraz pracowników administracji i emerytów. Program artystyczny umilił radośnie i z odrobiną humoru obchody Dnia Edukacji Narodowej i jak pani dyrektor A. Rakoczy stwierdziła – klasa IIIb skradła jej serce prezentując tak ciekawy program artystyczny.

Następnie pani dyrektor Anna Rakoczy zaprosiła wszystkich na słodkości, gdzie wręczyła nagrody wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły.

Magdalena Łoś

Zobacz Oskary dla nauczycieli