2019 12 Fabryka 01

Świąteczna wizyta w Fabryce Krówek

Tuż przed świętami klasa 6a i 6b wraz z wychowawczyniami p. Katarzyną Słomczyńską i p. Moniką Włodarczyk wybrali się do Fabryki Krówek w Milanówku.

Na początku przywitała nas jedna z pracownic, która oprowadziła grupę po fabryce, ubierając nas w specjalną odzież ochronną. Widzieliśmy salę gdzie miesza się masa z której powstają słynne „krówki” oraz specjalne urządzenie do mieszania. Potem sala produkcyjna i degustacja świeżo zrobionych słodyczy… pyszne… inne od tych sklepowych…mniam… mniam…

Na koniec widzieliśmy, jak grupa pracowników ręcznie pakuje każdy cukierek w świąteczne opakowanie, specjalnie przygotowane dla każdej firmy z jej znakiem.

Po zwiedzaniu hali produkcyjnej, przeszliśmy do sali, w której każdy z nas mógł wykonać swoje opakowanie na cukierka, następnie zawinąć go i zabrać do domu. Były konkursy, niespodzianki, zakupy cukierków prosto z linii produkcyjnej i na koniec pamiątkowe zdjęcie. Było wesoło i świątecznie.