2024 04 Tabliczka 04

Sukcesy w XIII Gminnych Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Tabliczce Mnożenia o Puchar Burmistrza Wołomina

W dniach 15 i 18 kwietnia 2024 roku odbyły się XIII Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Tabliczce Mnożenia o Puchar Burmistrza Wołomina, których organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego,
Wołominie.

Celem zawodów jest popularyzowanie zabawowej formy uczenia się tabliczki mnożenia z wykorzystaniem kart matematycznych oraz wyłonienie mistrza tabliczki mnożenia w dwóch kategoriach wiekowych klas 3-5 oraz klas 6-8 . Zawodnicy zmierzyli się indywidualnie w pięciu konkurencjach: Prymus, Krzyżak, Szeryf, Olimpijczycy , Sokole oko oraz odbyła się konkurencja drużynowa- Ekspres. Opiekunowie grup – nauczyciele w dniu finału rozegrali konkurencję Krzyżak.

W mistrzostwach tych uczestniczyła reprezentacja naszej szkoły:

  • w kategorii klas 3-5 : Maja Lange, Aleksander Stępień, Łukasz Kominek, Helena Chremeta.
  • Kategorii klas 6-8 : Honorata Fijałkowska, Arseni Volkau, Ksawery Witas.

Zawodników przygotowywały: p. Edyta Kaczyńska oraz p. Marlena Kurek.

Nasze sukcesy:

  • I miejsce w konkurencji drużynowej Ekspres – drużyna wykonała zadanie w czasie jednej minuty (Maja Lange, Aleksander Stępień, Ksawery Witas, Honorata Fijałkowska)

W kategorii klas 3-5:

  • II miejsce w Tabliczce Mnożenia uzyskał Aleksander Stępień

W kategorii klas 6-8:

  • II miejsce w Tabliczce Mnożenia uzyskał Ksawery Witas

Najlepszy wynik w konkurencji Szeryf uzyskał Ksawery Witas

Jesteśmy z nich bardzo dumni !
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Edyta Kaczyńska